July 30, 2021

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto
bmw x6

Początek wynajmu.

Ostatnimi czasy sam miałem przyjemność wynajmować krótkoterminowo auto spod szyldu BMW, ogólnikowo nie mogę powiedzieć złego słowa, gdyż obsługa była bardzo miła i konkretnie nastawiona na moje oczekiwanie. Po krótkich negocjacjach doszliśmy do porozumienia, warunki były standardowe w kontekście zaliczki, czy odstawienia samochodu z pełnym bakiem. W trakcie rozmowy pamiętajcie, aby być osobami konkretnymi i stanowczymi, ponieważ bez tego zachowania możemy stać się łatwymi pieniędzmi dla firmy, ale całe szczęście w tym przypadku było inaczej.

Wyposażenie auta.

Ogólnikowo dość rzadko spotykana sytuacja, gdyż otrzymałem auto w najbogatszej wersji wyposażeniowej, elektryczne fotele, klimatyzacja dwustrefowa, nawigacja i tak dalej. Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie, ostatnim razem, gdy wynajmowałem samochód byłem zniesmaczony, auto w żadnym wypadku nie było reprezentacyjne, a zależało mi na wyglądzie i komforcie, co w tym przypadku było to ogromnym plusem.

bmw x6

Porady przed wypożyczeniem auta.

Zanim wybierzemy się do danej miejscowości warto jest sprawdzić ofertę aut, oraz firm wynajmujących samochody, jeśli tego nie sprawdzimy po przyjeździe może się okazać, że firmy nie posiadają samochodów, które nam odpowiadają na przykład, gdy wypożyczyłem BMW X6 było mi potrzebne, aby jechać na weselę, w którym byłem odpowiedzialny za przewóz pary młodej, oraz świadków, jeśli przed przyjazdem nie sprawdziłbym oferty aut mógłbym zawieźć osoby, które na mnie liczyły. Kolejną sprawą są warunki umowy odnośnie wynajmu, gdyż mogą pojawić się zapiski w umowie, na które byśmy nie zwrócili uwagi, na przykład, czy auto ma być odstawione z pełnym bakiem, jest to bardzo ważne, gdyż często auta są niezatankowane nawet do połowy. Także już tutaj widzimy haczyk, gdzie tracimy nasze pieniądze, nie zawsze jest to celowy zabieg, ale jednak z opinii publicznej wynika, że czasami ma miejsce.

Motoryzacja