January 19, 2021

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto
kleber krisalp hp3 205-55r16

Opony kleber krisalp hp3 205/55r16 zostały stworzone do jazdy w trudnych warunkach. Zaliczane są obecnie do najlepiej ocenianych opon zimowych klasy średniej. Produkt przeznaczony jest do samochodów osobowych. 

Opona kleber krisalp hp3 205/55r16 posiada oznaczenia M+S (błoto oraz śnieg), a także 3PMFS (jest to symbol trzech szczytów górskich oraz płatka śniegu). Produkt spełnia zatem europejskie wymagania w kwestii właściwej przyczepności na śniegu.

Bieżnik

Ponadto kierunkowy kształt „V” bieżnika, a także kanały rynnowe „Toboggan” wpływają na zwiększenie skuteczności jeżeli chodzi o odprowadzanie wody oraz błota. Niwelowane jest w ten sposób wystąpienie zjawiska aquaplaningu. Warto również wiedzieć, że pozytywne zmiany spowodowały podwyższenie o jedną klasę oznaczenia przyczepności do mokrej nawierzchni z C na B w odniesieniu do poprzedniej wersji modelu Krisalp HP2.

Z kolei liczne i optymalnie rozmieszczone w bieżniku KLEBER Krisalp HP3 gwarantują większe bezpieczeństwo, a także komfort podczas jazdy na zaśnieżonych drogach. Nową oponę w porównaniu do poprzedniego modelu cechują wyższe osiągi na mokrej nawierzchni i oblodzonej drodze.

Mieszanka gumowa 

Zastosowanie przez producenta nowej mieszanki gumowej w oparciu o elastomery funkcjonalne, sprawiło iż opona jest elastyczniejsza. Wpływa to na zdecydowanie lepszą przyczepność podczas jazdy na oblodzonych nawierzchniach. Ponadto poprawiona została skuteczność hamowania na lodzie. Wynik jest o 1 metr lepszy w odniesieniu do poprzedniej generacji tego modelu.

Sklep, w którym kupisz ten model opony: www.sklepopon.com/opona-zimowa/kleber-krisalp-hp3-205-55-r16-91-h-88998

Motoryzacja