July 30, 2021

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Polerowane powierzchnie prezentują się naprawdę bardzo ciekawie, dlatego też wielu kierowców korzysta z dobrodziejstwa polerki w swojej karoserii samochodowej. Niestety nawet w przypadku bardzo twardego lakieru istnieje ryzyko zaryzykowania, dlatego też warto postawić na porządne pasty polerskie.

Wielkość oraz twardość ziarna polerskiego

O sile usuwania rys decyduje przede wszystkim zastosowane ziarno polerskie. Agresywne pasty polerskie posiadają większe ścierniwa, dzięki czemu siła cięcia jest w stanie poradzić sobie nawet z dość głębokimi ryskami. Agresywna pasta polerska do lakieru ( https://glossfactory.pl/pasty-polerskie ) niestety może pozostawić na lakierze matową powłokę z nieprzyjemnymi dla oka kolistymi ryskami. Aby sobie z nimi postawić należy skorzystać z uniwersalnej pasty polerskiej. Przy niewielkich ryskach wystarczą w zupełności wykończeniowe pasty polerskie, które zawierają ścierniwo o niewielkiej wielkości. Pasty tego typu idealnie nadają się do usuwania hologramów.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając pastę polerską do lakieru należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość i twardość ziarna polerskiego, ale również na własny poziom doświadczenia w polerowaniu. Osoby początkujące powinny agresywne pasty omijać szerokim łukiem. Pod uwagę należy wziąć również stan powłoki i wielkość samego defektu, z którym chcemy się zmierzyć. Pasta polerska do lakieru może zagwarantować różny efekt wykończenia, dlatego też na ten element również należy zwrócić uwagę. Wykończeniowe pasty polerskie są najbezpieczniejszym wyborem, ale korzystając z nich czas polerowania może znacząco się wydłużyć.

Motoryzacja