September 18, 2020

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Każdy kierowca doskonale wie jak ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy ma stan opon. To właśnie od ich stanu zależy to w jaki sposób auto porusza się na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby o opony dbać, systematycznie je czyścić i konserwować.

Pielęgnacja opon

Mówiąc o dbaniu o opony samochodowe nie można zapomnieć o sposobie ich przechowywania. Opony sezonowe zawsze przechowywane powinny być w suchym i zamkniętym pomieszczeniu. Poza tym ważne jest regularne sprawdzanie ciśnienia. Ważne jest także, aby kontrolować głębokość bieżnika. Zwłaszcza jeśli opon używa się już kolejny sezon.

Mycie opon

Odpowiednie dbanie o opony o także ich czyszczenie. Trzeba to robić systematycznie i bardzo dokładnie. W pierwszej kolejności należy je oczyścić z piachu, kamieni i kurzu. Dopiero wówczas przejść można do konkretnego mycia. W tym celu najlepiej jest skorzystać z myjki ciśnieniowej. Pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniej odległości strumienia wody. Najlepiej 30 cm. Do mycia użyć można odpowiednich środków czyszczących. Czyszczenie opon ( https://glossfactory.pl/czyszczenie-opon ) zakończyć należy skontrolowaniem ich stanu.

Konserwacja

Pielęgnacja i czyszczenie opon to nie wszystko. Ważne jest również ich odpowiednia konserwacja. Do tego celu zastosować należy właściwe środki konserwacyjne. Ich celem jest przedłużenie żywotności gumy. Dodatkowo prawidłowa konserwacja chroni opony przez negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Do wyboru są różne preparaty, w tym żel, pianka czy spray. Ważne jest jednak, aby tego typu środki nie nakładać na bieżnik. Opona może stać się przez to bardziej śliska.

Motoryzacja