July 30, 2021

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Usługi polegające na wypożyczaniu sportowych samochodów z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Istnieje możliwość wynajęcia ich do jazdy po ulicach lub też po prostu wykonania nim kilku okrążeń po torze wyścigowym. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, na jaki rodzaj jazdy tak szybkim samochodem najlepiej się zdecydować?

Jazda po torze wyścigowym

Wiele jest obiektów, które umożliwiają jazdę sportowymi, wynajętymi samochodami. Jednym z nich jest z całą pewnością tor wyścigowy w Krakowie: https://go-racing.pl/162-tor-krakow. Między innymi na tym obiekcie funkcjonują firmy wypożyczające samochody sportowe, które umożliwiają wykonanie nimi kilku okrążeń. Czy to się opłaca?

Ogromnym plusem jazdy po torze jest możliwość nieskrępowanego ograniczeniami prędkości wykorzystania całego potencjału sportowego auta. Niestety wiąże się to z bardzo krótkim czasem jazdy, ponieważ jest to tylko kilka okrążeń, które szybko mijają, bo w ciągu zaledwie kilku minut.

Jazda po ulicach

Jeśli komuś zależy na czasie jazdy sportowym autem, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z wypożyczalni, które umożliwiają prowadzenie samochodu po drogach publicznych. W takiej sytuacji auto zostaje wypożyczone nawet na cały dzień. Niestety są tego także minusy. To, że posiada się taki samochód cały dzień, nie oznacza, że można nim cały dzień jeździć. Wypożyczalnie zastrzegają sobie, że auto posiada limit kilometrów, które można nim przejechać. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że przestrzegać trzeba ograniczeń prędkości, co powoduje, że wiele magi z jazdy takim pojazdem zwyczajnie znika.

Motoryzacja