Polerowanie samochodu – na co uważać?

Polerowanie auta najlepiej rozpocząć od dokładnego umycia i wysuszenia całej karoserii. Niestety jeżeli nie pozbędziemy się kurzu i niewielkich drobinek pyłu, to efekt polerowania może nas niemile zaskoczyć. Wszelkie zanieczyszczenia mogą niestety przyczynić się do porysowania całego lakieru.

Zabezpieczenie powierzchni

Bardzo ważnym krokiem jest zabezpieczenie powierzchni. Mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że nie można polerować nagrzanego samochodu. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zaparkować swój wóz w zacienionym miejscu. Kontakt z promieniami słonecznymi niestety może doprowadzić do przegrzania się lakieru. Dużym problemem będzie również to, że pasta polerska będzie szybciej zasychać, dlatego też polerowanie samochodu będzie znacznie utrudnione.

Jakie preparaty wybrać?

Aby polerowanie samochodu przyniosło satysfakcjonujące efekty warto postawić na porządne preparaty. Na rynku dostępne są środki, dzięki którym można pozbyć się nie tylko niewielkich rysek, ale również głębokich zadrapań. Ważne jest to, aby wybrać idealne kosmetyki do stosowanej metody polerowania. Niestety środki przeznaczone do polerowania ręcznego, nie sprawdzą się przy polerowaniu mechanicznym. Jest to bardzo duży błąd, który popełniany jest przez niedoświadczonych kierowców. Przy polerowaniu należy zachować umiar i rozwagę. Zbyt mocne dociskanie polerki i bardzo intensywne polerowanie, może tak naprawdę przynieść więcej szkód niż pożytku. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby korzystać z odpowiedniej ilości danego preparatu zgodnie z instrukcją.

Rekomendowane artykuły