October 22, 2020

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Za spopularyzowanie samochodów elektrycznych mogą być odpowiedzialne nowoczesne firmy. To właśnie oferta firmowa producentów stacji ładowania samochodów elektrycznych za pewne okaże się kamieniem milowym. Jeżeli pracownik bowiem będzie miał okazję codziennego użytku samochodu na prąd w ramach swojej pracy, będzie mógł bez większego ryzyka zapoznać się ze sposobem jazdy i kosztami eksploatacji takiego pojazdu. Im więcej będziemy mieli do czynienia z elektrykami, tym popularniejsze się staną. Dlaczego akurat firmy?

Zainstalowanie gniazda do ładowania we własnym garażu może okazać się kosztowne. Dla pojedynczego gospodarstwa domowego wydatek rzędu kilku tysięcy złotych tylko po to, aby wygodnie naładować bardzo drogi samochód elektryczny wydaje się być niepotrzebnym nie priorytetowym wydatkiem. Dlatego właśnie na firmach koncentruje się ofensywa korzyści od producentów takich stacji. Dla firm bowiem zostają opracowane specjalne programy instalacyjne, które realizowane są od początku do końca w indywidualny sposób. Jeżeli ktoś prowadzi firmę i posiada własną flotę samochodów może doskonale oszacować jakie zapotrzebowanie na prąd będzie miał. Jeżeli będziemy potrafili precyzyjnie oszacować tę wartość, możemy zainstalować taką ładowarkę dla wszystkich pojazdów, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Każdy pracodawca szuka sposobu na wyróżnienie się. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na nietuzinkowe rozwiązania, jakie wdrażane są w firmach. Dla wielu fanów ekologii i tych, dla których ważna jest nasza planeta, ekologiczne samochody firmowe będą impulsem do skorzystania z usług tej firmy. Decydując się bowiem na nią mamy wrażenie robienia czegoś dobrego dla naszej planety. I to będzie w niedalekiej przyszłości impulsem dla przedsiębiorców, aby odważniej inwestować w elektryczną flotę pojazdów firmowych. Producenci oferują kompleksowe rozwiązania pod indywidualne zapotrzebowania dla każdej firmy. Nie ważne czy posiadasz małą firmę jednym samochodem czy jesteś posiadaczem 100 samochodów, a w Twojej firmie pracuje jeszcze więcej pracowników – dla każdego opracowywane są oddzielne i spersonalizowane stacje ładowania samochodów elektrycznych.

stacja ładowania aut elektrycznych – zdjęcie ze strony Wallbox.pl

W dzisiejszym świecie prowadzenie firmy jest coraz częściej związanie ze spełnianiem różnego rodzaju norm. Już obecnie dyskutowany jest zakaz wjazdu samochodów z silnikami spalinowymi do centrów miast, gdzie problem smogu staje się coraz bardziej problematyczny. Jedynym rozwiązaniem dla właścicieli firm z dużą flotą samochodów oferujących swoje usługi w centrach miast będą auta elektryczne. Aby je dobrze ładować będą musieli dostosować bazę swojej firmy tak, aby każdego dnia samochody były przygotowane do pokonywania kolejnych kilometrów. Takie rozwiązania oferowane są już dziś przez wielu producentów stacji ładowania samochodów elektrycznych. 

Jednak kiedy nastąpi krok, w którym w każdym garażu znajdziemy pojazd napędzany elektrycznie oraz indywidualne gniazdo jego ładowania? Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, ponieważ obecne tempu zużycia ropy na świecie jest straszne i nie napawa optymizmem. Szacuje się bowiem, że jeżeli ropa pozostanie głównym sposobem napędu i nie zmniejszymy jej wydobycia zabraknie jej w przeciągu około 50 lat. Jest to naprawdę krótki czas, w którym musi nastąpić radykalna zmiana myślenia milionów ludzi na całym świecie. Rozwiązaniem są właśnie samochody elektryczne, w których prąd będzie pozyskiwany z naturalnych i odnawialnych źródeł. Temat jest wałkowany od wielu lat, ale musi zostać przyspieszone jego realizowanie. W obecnym tempie bowiem 50 lat nie wystarczy na wdrożenie optymalnego systemu zastępczego dla ropy naftowej.

Aby móc faktycznie zamienić ropę na prąd samochody elektryczne powinny zostać mocno spopularyzowane. W każdym garażu możemy zainstalować swoje własne gniazdo ładowania naszego pojazdu. W zależności od tego jaką ma mieć moc możemy naładować i mniejszy i większy samochód. Możemy również ładować elektryczne rowery, kosiarki czy inne urządzenia, gdzie można zrezygnować z napędu spalinowego. Bycie eko zaczyna się w Twoim garażu! Pamiętaj o tym i zastanów się czy nie warto dołączyć do posiadaczy samochodów z napędem elektrycznym. Póki ich ceny będą tak wysokie jak w dniu dzisiejszym będzie to na pewno wyzwanie, szczególnie w polskich warunkach, ale warto zastanowić się nad perspektywą wygodnego, bezproblemowego i oszczędnego ładowania samochodu we własnym garażu. Nie potrzebujesz już nigdy czekać na stacji benzynowej na obsługę, która akurat w tej chwili musi przygotować 10 hot dogów dla innych klientów. Nie musisz szukać najkorzystniejszej ceny paliwa, ponieważ w taryfie od swojego dostawcy wiesz, ile zapłacisz. Nie musisz już więcej zastanawiać się kiedy znajdziesz czas na podjechanie na stację benzynową, ponieważ samochodów będzie przygotowany do jazdy już rano dnia następnego. Te wszystkie atuty samochodów elektrycznych przemawiają do coraz to większej ilości kierowców. Spróbuj już dziś sam, zdecyduj się na choćby mały samochód z napędem elektrycznym i ciesz się wolnością!

Motoryzacja