July 30, 2021

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

toyota yaris anwa kraków

Toyoty jako samochody słyną ze swojej niezawodności, w porównaniu do innych marek pojazdów. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Awaryjna czy nie?

Jak wiadomo awaryjność aut tej marki jest niska, przynajmniej tak sądzi bardzo wiele osób i możemy to usłyszeć z ust licznej grupy mechaników i serwisantów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że większość dzisiejszych pojazdów marki Toyota, takich jak Toyota Yaris, to samochody stosunkowo młode. Dodatkowo pod uwagę należy wziąć fakt, że ten konkretny model jest samochodem użytkowanym głównie w mieście na niewielkich dystansach. Nie są to więc samochody z dużym przebiegiem, w których mogłoby się coś psuć.

Można śmiało powiedzieć, że awaryjność Toyoty Yaris praktycznie nie dotyczy. To ona między innymi wyrobiła tak dobrą opinię dla tej marki samochodów osobowych.

Czy warto kupić Toyotę Yaris?

W większości przypadków Yaris Toyota jest warta zakupu, ponieważ nie są to auta o dużych przebiegach. Oczywiście mogą się takie również znaleźć na rynku jednak z reguły są to pojazdy o stosunkowo niewielkim przebiegu, jeżdżące głównie w miastach.

Warto takie samochód zakupić, ponieważ główne co będziemy musieli w nim wymieniać, to typowe części eksploatacyjne, takie jak klocki hamulcowe, tarcze, oleje i filtry. Nie powinniśmy więc zbyt często odwiedzać mechaników. Nie będziemy więc na utrzymanie takiego samochodu wydawać zbyt wielu pieniędzy. Trzeba jednak szukać auta najlepiej od pierwszego właściciela bądź wybrać auto z ASO.

Motoryzacja