Czy opłaca się wypożyczyć pojazd?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wypożyczalnie samochodowe. Nie wszystkich stać na zakup nowego auta, a takie rozwiązanie pozwala wynająć pojazd nawet na jeden dzień. Jest to również ciekawy sposób na biznesu, dzięki któremu można zarobić wiele pieniędzy. 

Zabezpieczenie wypożyczalni

Należy jednak pamiętać, że trzeba spełnić pewne wymogi, żeby móc wypożyczyć auto. Przede wszystkim trzeba mieć pieniądze na wpłacenie kaucji, która jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla wypożyczalni. Rodzaj auta oraz sezon mają kluczowy wpływ na ceny wypożyczalni. Zdecydowanie najbardziej opłaca się wynajęcie pojazdu na dłuższy okres. Jeżeli chodzi o wynajem na kilka dni to wtedy cena będzie najwyższa. Samochód normalnej klasy można wypożyczyć już nawet za 70 zł na dobę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dużym uznaniem cieszy się wypożyczalnia samochodów Wrocław (https://www.ddpartner.com.pl/wynajem-starachowice), w której można wynająć wysokiej klasy pojazdy. Za granicą oczywiście jest większy wybór pojazdów, ale ceny również są odpowiednio wyższe. Należy jednak pamiętać, żeby zawsze dbać o wynajęte auto, niezależnie od tego w jakim celu się je wynajmuje. 

Dodatkowe ubezpieczenie

Przydatne jest również dodatkowe ubezpieczenie, które umożliwia lepszą ochronę w przypadku kolizji lub innych nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Niektóre osoby decydują się także na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Taka ochrona przydaje się w przypadku kolizji, kiedy trzeba pokryć koszty naprawy. Osoba, która wypożyczyła auto jest całkowicie za nie odpowiedzialna. Niestety dodatkowe ubezpieczenie nie pomoże w sytuacji, gdy samochód został ukradziony. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obowiązek wypożyczalni jest zastąpienie uszkodzonego auta, pojazdem o takim samym standardzie lub podobnym. Jeżeli wypadek nastąpił z winy osoby wypożyczającej pojazd to wszelkie koszty napraw również ją obciążają. Specjalny dział techniczny wypożyczalni jest odpowiedzialny za przeprowadzenie szczegółowej wyceny szkód. Należy pamiętać, że dotyczy to wszystkich uszkodzeń, także tych które powstały na skutek złamanego drzewa lub silnych opadów gradu.

Rekomendowane artykuły