Czy warto kupić używaną Toyotę z Autoryzowanej Stacji Obsługi?

Kupno auta używanego to optymalna opcja wyboru taniego samochodu na korzystnych warunkach. Nie jest łatwo znaleźć dobre auto z drugiej ręki, jednak jest na to pewien sposób – poszukiwanie auta z ASO.

Czym jest ASO?

ASO to Autoryzowana Stacja Obsługi, na której specjalne modele aut są naprawiane w rekomendowany dla nich sposób. Oznacza to używanie oryginalnych części zamiennych, a także wykonywanie napraw przez mechaników przeszkolonych w zakresie budowy konkretnych modeli. Toyota używana, która posiada książkę serwisową uzupełnianą przez jeden z takich serwisów, jest na pewno dobrym zakupem.

Dlaczego auto z ASO?

Auta używane z ASO są zawsze dobrym wyborem, ponieważ zabezpiecza interes klienta. Nabywca samochodu wie, że auto było serwisowane w najlepszy możliwy sposób, i że nie było szans na jakiekolwiek nielegalne manipulacje w obrębie napraw samochodu.

Używane auta w Krakowie, które były od nowości serwisowane w ASO, oczywiście są nieco droższe od tych, które serwisował zaprzyjaźniony mechanik. Jest to jednak dobra inwestycja, szczególnie gdy nadal planujemy powierzać swoje nowo zakupione auto tym samym mechanikom.

Rzecz jasna, zakup auta używanego z ASO nie gwarantuje nam, że samochód nie będzie się psuł. Jednak gwarantuje, że był on serwisowany wedle zaleceń producenta, czyli w taki sposób, by eksploatacja bezawaryjna mogła być jak najdłuższa. Kupując auto używane z ASO można być trochę mniej czujnym.

 

Rekomendowane artykuły