Czy warto zainwestować w opony Nokian Wetproof?

nokian_wetproof

Poszukując opon letnich na polskie drogie warto przemyśleć, czy w regionie, po których będziemy się poruszać, nie dochodzi na zjawiska aquaplaningu. Jest to zjawisko, które może powstać po najechaniu szybką prędkością na kałużę. W wyniku tego między oponą, a podłożem powstaje klin wody, przez który pojazd traci swoją przyczepność. Oponami, które zapewniają bezpieczeństwo w takich sytuacjach są opony Nokian Wetproof.

Technologia opon Nokian wetproof

Opony Nokian Wetproof są zaprojektowane tak, aby zapobiegać zjawisku aquaplaningu. Wykorzystują efekt Coanda, mówiący o tym, że ciecz po napotkaniu krzywizny zaczyna płynąć wzdłuż niej. Wykorzystując to zjawisko można przyśpieszyć odprowadzanie nadmiaru wody zebranej między oponą a podłożem, a co za tym idzie, prawie całkowicie zniwelować zjawisko aquaplaningu. 

Dodatkowo, mieszanka, z której wykonane są opony zawiera dodatek Aqua Hybrid, która powoduje zmniejszenie zagrożenia ze strony mokrej nawierzchni. Dodatek substancji zapewnia większą przyczepność oraz mniejsze opory ruchu, co dodatkowo umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa. 

Zastosowanie opon Nokian Wetproof

Opony Nokian Wetproof zostały zaprojektowane dla samochodów osobowych. Jest dostępny w standardowych rozmiarach od 14′ do 20′. Jazda samochodem z tymi oponami pozwala znacząco zwiększyć bezpieczeństwo oraz zmniejszyć ryzyko utraty przyczepności. To wszystko sprawia, że jazda samochodem jest bardziej komfortowa i przyjemna, a trasy pokonywane są szybciej, przy mniejszym zużyciu paliwa. 

Rekomendowane artykuły