May 28, 2022

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Czym należy polerować samochód? Odpowiednią gąbką. Taką, która nie będzie w stanie zniszczyć powierzchni samochodu. Nigdy nie można wziąć się za takie zwykłe gąbki, których używa się w łazience, czy też w kuchni. Niby są to produkty delikatne, ale nigdy nie można być pewnym tego, czy nie uszkodzą one powierzchni lakieru, reflektorów. Zawsze koniecznością jest gąbka do polerowania, która dedykowana jest dla branży motoryzacyjnej.

Twardość gąbki polerskiej

Mówiąc o gąbkach do polerowania, trzeba mieć na względzie to, że dzieli się je, chociażby ze względu na ich twardość.

I tak w sklepach zakupić można gąbki:

  • Twarde – nazywane tnącymi lub cuttingowymi, s bardzo agresywne, dedykowane do matowienia lakieru, to właśnie dzięki nim można usunąć głębokie rysy, jakie znajdują się na powierzchni,
  • o średniej miękkości – nazywane również polerującymi lub polishingowymi, można ich używać dopiero po wykonaniu matowienia lakieru, przed etapem wykańczającym,
  • miękkie – nazywane również finishowymi lub wykańczającymi, to dzięki nim można usunąć zbędne drobinki z powierzchni lakieru, bardzo delikatne w użyciu.

Gąbka polerska do maszyn

Nie można również zapomnieć o tym, aby uwzględnić z jaką dokładnie maszyną będzie się miało do czynienia. Do polerowania użytkuje się maszyn rotacyjnych oraz Dual-Action (orbitalnych). Może nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, ale gąbki można również podzielić na te, które mają otwór, a te, jakie otworu nie mają.

Czy obecność otworu w gąbce https://autokosmetyk.com/gabki-polerskie jest ważna? Tak, ponieważ to właśnie dzięki temu maszyna, która służy do polerowania, nie przegrzewa się. Te gąbki, które taki otwór mają, przeznaczone są do maszyn orbitalnych.

Może nie tak łatwo podjąć decyzję odnośnie tego, którą gąbkę wybrać, ale trzeba podejść do tego z głową. Aby móc w należyty sposób chronić swój pojazd.

Motoryzacja