Elektromobilność – jak Polska wypada na tle sąsiadów?

Elektromobilność - jak Polska wypada na tle sąsiadów

Nie da się ukryć, że w naszym kraju coraz większą uwagę poświęcamy ochronie środowiska i ochronie klimatu. Rządzący naszym krajem również dostrzegli potrzebę zmian, a co za tym idzie, starają się oni doścignąć inne, europejskie kraje. W Niemczech, Francji lub nawet Hiszpanii to właśnie samochody elektryczne mają największy udział w strukturze wszystkich pojazdów poruszających się po drogach. Z drugiej strony nasz kraj w statystykach nie prezentuje się najlepiej. Wobec tego jak pod względem elektromobilności Polska wypada na tle sąsiadów?

Elektromobilność – które, europejskie kraje są na czele rankingu?

Elektromobilność w ostatnim czasie stała się jednym, z głównych tematów większości państw rządzących. Nie da się bowiem ukryć, że głównie wynika to z dostrzeżenia potrzeby ochrony środowiska naturalnego i poradzenia sobie z jego postępującą dewastacją. Wobec tego coraz więcej krajów zdecydowało się na inwestycje w elektromobilność. Do liderów w tym zakresie bez wątpienia można zaliczyć: Francję, Hiszpanię, Niemcy. Te kraje obecnie mają znaczną przewagę samochodów z napędem elektrycznym, które poruszają się po ich drogach. Dodatkowo tuż za nimi plasuje się Szwajcaria, Włochy oraz Szwecja. Jak więc widać, kraje te postawiły na bycie przyjaznymi dla środowiska.

Elektromobilność - które, europejskie kraje są na czele rankingu

Elektromobilność – jak wypada Polska na tle krajów europejskich?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, w jak pod względem elektromobilności Polska wypada na tle innych krajów, to niestety statystyki nie są zbyt zachwycające. Przede wszystkim w rankingu elektromobilności nasz kraj uplasował się na równi z Mołdawią lub Bułgarią, a to oznacza, że w tym zakresie z pewnością mamy wiele do poprawy. Oczywiście możemy patrzyć w przyszłość z dość dużym optymizmem. Zgodnie z zapowiedziami rządzących, istnieją pewne plany odnośnie rozwoju elektromobilności w naszym kraju, a także przystosowania odpowiedniej infrastruktury. Być może za kilka lat, uda się nam wybić pod tym względem.

Rekomendowane artykuły