February 7, 2023

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto

Kiedy spędzasz cały dzień w samochodzie, to naturalne, że zaczyna on śmierdzieć. Prawdą jest również, że większość z nas nie dba o to, jak pachną nasze samochody i że prawie wszyscy zostawiamy je, aby się zestarzały, aż staną się tak złe, że nie będziemy mogli dłużej znieść ich zapachu. Dla większości ludzi pomysł spędzenia całego dnia w samochodzie nie jest czymś, co lubią, ale czymś, co muszą zrobić.

Jednak faktem jest, że jeśli spędzasz dużo czasu w swoim samochodzie każdego dnia, to w końcu będziesz miał śmierdzący pojazd. Dobra wiadomość jest taka, że pozbycie się zapachu z samochodu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Czytaj dalej, aby poznać kilka przydatnych wskazówek!

Filtry powietrza w każdym aucie

Regularna wymiana filtra powietrza w kabinie zmniejszy ilość kurzu, bakterii i zapachów, które zostają uwięzione w Twoim samochodzie. Niektórzy ludzie lubią umieszczać swoje samochody w magazynie podczas zimowych miesięcy, ale filtr powietrza w kabinie jest jedną z części samochodu, która nigdy nie powinna być pozostawiona na mrozie.

Dzieje się tak dlatego, że filtr może zostać zablokowany przez brud i zanieczyszczenia z powietrza, a to może spowodować, że Twój samochód będzie śmierdział. Jeśli Twój samochód ma szczególnie silny zapach, dobrym pomysłem może być wymiana filtra powietrza w kabinie tak szybko, jak to możliwe.

Użyj sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest często używana jako domowy dezodorant. Jeśli chcesz pozbyć się przykrego zapachu z samochodu, możesz spróbować wsypać trochę sody oczyszczonej do puszki, umieścić puszkę w jednym z rogów samochodu i zamknąć drzwi. Jeśli chcesz wykonać bardziej dokładną pracę, możesz również posypać sodę oczyszczoną wokół podłogi i siedzeń. Pomoże to zneutralizować złe zapachy w Twoim samochodzie i pozostawić świeży zapach.

Soda oczyszczona jest równie przydatna do utrzymania samochodu wolnego od zapachu podczas jazdy. Umieść miskę pełną sody oczyszczonej na tylnym siedzeniu, a pomoże Ci to uniknąć śmierdzącego zapachu stóp, który może pochodzić z długiej jazdy. Jeśli używasz tej metody, pamiętaj, aby usunąć miskę przed udaniem się do domu.

Często otwieraj okna

Jeśli nie masz czasu na czyszczenie wnętrza samochodu, otwórz okna i wpuść trochę świeżego powietrza. Jest to szczególnie przydatne, jeśli byłeś na wycieczce drogowej z kilkoma przyjaciółmi i nie masz czasu, aby posprzątać po sobie. Pamiętaj tylko, aby zamknąć okna przed powrotem do domu!

Jeśli nie masz czasu na czyszczenie wnętrza samochodu, otwórz okna i wpuść trochę świeżego powietrza. Jest to szczególnie przydatne, jeśli byłeś na wycieczce z kilkoma przyjaciółmi i nie masz czasu posprzątać po sobie. Pamiętaj tylko, aby zamknąć okna przed powrotem do domu!

Aby nie stwarzać problemu, powinieneś starać się trzymać okna zamknięte tak często, jak to możliwe.

Maskowanie zapachu olejkiem zapachowym

Jeśli nie masz czasu na czyszczenie wnętrza swojego samochodu, możesz zamaskować zapach olejkiem zapachowym lub inną perfumą samochodową. Istnieje wiele różnych zapachów do wyboru, więc powinieneś być w stanie znaleźć coś, co lubisz.

Należy pamiętać, że nie można po prostu squirt oleju na siedzeniach. Będziesz musiał zmieszać olej z wodą i wlać go do butelki z rozpylaczem. Kiedy skończysz, pamiętaj, aby zamknąć butelkę szczelnie, aby nie spryskać przypadkowo siebie lub kogoś innego, gdy otworzysz drzwi samochodu.

Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał ponownie zastosować olejek zapachowy lub inny kosmetyk samochodowy https://autokosmetyk.com/perfumy-do-samochodu co kilka dni.

Możesz jednak rozważyć zrobienie tego raz w tygodniu. Jeśli nie zrobisz tego wystarczająco często, zapach powróci. Jeśli chcesz wyczyścić swój samochód, ale nie masz czasu, olej zapachowy jest dobrą opcją. Możesz kupić małą butelkę olejku zapachowego w każdym sklepie, który ma różne zapachy.

kosmetyki samochodowe