Jak wybrać najlepszy wosk samochodowy dla Twojego samochodu

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś trochę czasu wśród entuzjastów motoryzacji, wiesz, że temat wosków samochodowych jest dość polaryzujący. Z jednej strony, woski samochodowe są istotną częścią utrzymania samochodu w jak najlepszym stanie. Chronią one lakier i nadają mu błyszczące wykończenie, a nie pozostawiają go matowym, jak bez nich.

Wosk syntetyczny jest zdecydowanie najtrwalszy

A potem są tacy, którzy przysięgają, że każdy pojedynczy wosk samochodowy https://autokosmetyk.com/woski-syntetyczne na rynku jest wykonany z czystego diabła i należy go unikać za wszelką cenę.

Jedyną dobrą rzeczą w tej debacie jest to, że oznacza to, że jest wielu z nas, którzy mieszczą się pomiędzy tymi dwoma skrajnościami (tj. ci, którzy nie są na tyle twardzi, aby zabrać swój samochód w teren, ale również nie widzą nic złego w używaniu niektórych produktów rynku wtórnego, aby pomóc utrzymać jego wygląd najlepiej).

Dlatego, jeśli uważasz, że możesz być w tym środku, mamy zamiar wyjaśnić wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak wybrać idealny wosk dla swojego samochodu.

Jaka jest różnica między woskiem samochodowym a politurą?

Jak wspomnieliśmy powyżej, wosk samochodowy i pasta są podobne pod wieloma względami, ale mają też kilka kluczowych różnic.

Wosk jest powłoką ochronną, która pokrywa lakier Twojego samochodu. W rzeczywistości nie zmienia on koloru samochodu. Zamiast tego, po prostu stępia połysk lakieru samochodu i nadaje mu matowe wykończenie. Z wykorzystaniem wosku samochodowego.

Twoja farba będzie chroniona przed szkodliwym utleniającym działaniem promieni słonecznych. Należy pamiętać, że woski samochodowe nie zmieniają koloru samochodu.

Polerka jest podobna do wosku samochodowego, z tą różnicą, że służy do faktycznej zmiany koloru lakieru samochodowego. Usuwa on wosk i przywraca oryginalny kolor.

Rekomendowane artykuły