Klimatyzacja w aucie

Klimatyzacja samochodowa latem jest zbawienna, zwłaszcza w upalne dni. Jednak warto korzystać z niej z umiarem, dostosowując nawiew do własnych potrzeb i co jakiś czas konserwować układ klimatyzacyjny w aucie. To bardzo ważne, aby klimatyzacja prawidłowo działała i nie wpływała na nasze zdrowie.

Nie włączajmy od razu

Po wejściu do auta nie włączajmy od razu chłodnego nawiewu, gdyż jest to niebezpieczne. Powoduje bóle głowy, gdyż nagły przeskok temperatur jest szokiem dla organizmu ludzkiego.
Kolejną ważną kwestią jest systematyczne czyszczenie klimatyzacji, gdyż często gromadzą się tam pyłki i kurz, szkodliwe dla zdrowia. Wdychanie zanieczyszczeń powietrza grozi ryzykiem alergii i infekcji, na co szczególne podatne są dzieci.

Dezynfekcja klimatyzacji

Ważna kwestią jest także dezynfekcja klimatyzacji w aucie. Nieprzyjemne zapachy się ni pojawią jeśli zadbamy o serwis przynajmniej raz do roku. Prawidłowe działanie zapewni także regularne wymienianie filtrów, usuwanie usterek i odpowiedni poziom czynnika chłodniczego.
Filtr wpływa na jakość powietrza, którym oddychają pasażerowie i kierowca. Wymiana raz w roku jest bardzo wskazana i potrzebna, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii i grzybów w układzie klimatyzacyjnym.

Klimatyzacja samochodowa wymaga odpowiedniej konserwacji i systematycznej kontroli. Bez tych aspektów nie będziemy przez dłuższy czas cieszyć się chłodnym nawiewem wolnym od zarazków. Pamiętajmy, że okresowa kontrola pozwoli także na oszczędność kosztów, które poniesiemy, jeśli nie zadbamy o ten układ i konieczna będzie dokładna i kosztowna naprawa całego układu.

Ekspert od klimatyzacji w Olsztynie: nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl

Rekomendowane artykuły