Miejski SUV

Toyota RAV4  to samochód wyjątkowy. Łączy w sobie zalety klasycznej terenówki oraz samochodu miejskiego. Nazwa RAV4 to skrót od Recreational Activity Vehicle, 4-Wheel Drive, oznacza to samochód rekreacyjny z napędem na cztery koła.

Samochód z historią

RAV4 Toyota pojawiła się na rynku w 1994, ale sama idea modelu powstała o wiele wcześniej, bo już w 1986 roku. Od tego czasu stała się jednym z najpopularniejszych modeli w swojej klasie. Pierwszy model RAV 4 znacznie różnił się od tych, które obecnie możemy podziwiać w salonach samochodowych. Miał niewielki dwulitrowy silnik, trzydrzwiowe nadwozie i niezależne zawieszenie wszystkich kół. I generacja RAV4 została uznana za pierwszy miejski samochód o napędzie 4×4. W 1996 pojawiły się pięciodrzwiowa wersja samochodu, trzydrzwiowa wersja z miękkim dachem oraz wersja z napędem na jedną oś. Z okazji dwudziestolecia Tayoty RAV4 firma wypuściła nowy, brązowy kolor nadwozia oraz nowe wzory felg. Podsumowując, zmieniające się oczekiwania klientów sprawiają, że Tayota RAV4 również się zmienia.

Miejski wojownik

RAV4 z pewnością nie nadaje się do jazdy w prawdziwej dziczy, jednak idealnie sprawdzi się w czasie wakacyjnego wypadu za miasto. Do samochodu bez problemu zmieścimy spory bagaż, a nawet narty. Toyota świetnie poradzi sobie w trudnych warunkach. Pokona ośnieżone i oblodzone ścieżki.

To idealny samochód dla mieszczuchów, którzy od czasu do czasu lubią się wyrwać na łono natury.

Rekomendowane artykuły