Opony 185/65 R15 – o czym pamiętać podczas wyboru?

opony 185/65 r15

Niezawodne ogumienie jest bardzo ważnym elementem każdego pojazdu. Stosujemy je w autach osobowych, ciężarowych, dostawczych, czy też w motorach i innych środkach transportu. Kierowcy często wybierają opony 185/65 R15, które odznaczają się cenionymi parametrami. Jak czytać oznaczenia na oponach? O czym warto wiedzieć? Czym cechuje się model 185/65 R15?

Opony 185/65 R15

Na każdej oponie znajduje się marka, nazwa modelu ogumienia i wiele cennych informacji. W przypadku wspomnianego ogumienia są to następujące wartości:

  • 185 – to szerokość opony, podawana w milimetrach. 
  • 65 – jest to profil, czyli wysokość ściany bocznej, wyrażona w procentach z szerokości ogumienia (czyli 65% ze 185 mm).
  • R – to oznaczenie wskazuje, że jest to radialna opona. 
  • 15 – to średnica felgi, wskazana w calach. Na tej średnicy może być zamontowana opona. 

Jak widać, rozszyfrowanie tych parametrów nie jest trudnym zadaniem. Producenci już od dawna stosują liczne oznaczenia, tak aby dawać odbiorcom najważniejsze informacje. Opony 185/65 R15 są powszechnie stosowane w wielu samochodach. 

Jak wybrać nowoczesne opony?

Nowoczesne ogumienie odznacza się niezawodnymi technologiami i bardzo dobrą jakością. Początkujący kierowcy mogą mieć problemy podczas zakupu nowych opon. Na szczęście pomocą służą specjaliści w sklepie online. Opony 185/65 R15 powinny spełniać nasze oczekiwania i radzić sobie w wielu warunkach pogodowych. Najlepsze modele zapewniają bezpieczeństwo i komfort kierowcy oraz pasażerom podczas codziennych podróży. 

Rekomendowane artykuły