Opony letnie 205/55r16 klasy ekonomicznej, średniej i premium

opony letnie 205/55r16

Wczesna wiosna to czas, kiedy należy wymienić opony zimowe na letnie. Wielu kierowców zastanawia się, czy warto inwestować w drogie opony klasy premium, czy też zdecydować się na produkty z niższej półki. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto dowiedzieć się, czym różni się od siebie ogumienie oferowane przez producentów.

Jak zweryfikować jakość opon?

Każdy użytkownik samochodu zdaje sobie sprawę z wpływu ogumienia na bezpieczeństwo jazdy. To właśnie opony odpowiedzialne są za przyczepność do drogi. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie jakości produktów dostępnych w sprzedaży jest analiza etykiety obowiązkowo dołączanej przez producentów. Znajdują się na niej grafiki i oznaczenia, które informują m.in. o tym:

  • jak opona zachowuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni,
  • jaki generuje hałas,
  • w jakim stopniu wpływa na poziom zużycia paliwa.

Produkty o najlepszych parametrach oznaczane są literą A, przy najgorszych widnieje litera E.

Od czego zależy cena ogumienia

Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas zakupu opon jest cena. Ta uzależniona jest przede wszystkim od marki producenta oraz rodzaju zastosowanej gumowej mieszanki. Istotne znaczenie ma także rozmiar ogumienia. Opony letnie 205/55r16 cieszą się dużą popularnością i są montowane w wielu samochodach, dlatego zwykle są tańsze od modeli o niestandardowych wymiarach (zobacz na: https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=205/55%20R16). Znaczący wpływ na cenę ma również klasa produktu. Najdroższe jest ogumienie klasy premium. Osoby szukające oszczędności mogą zdecydować się na zakup produktów klasy średniej lub ekonomicznej.

Rekomendowane artykuły