Pistolety lakiernicze — niezastąpione w produkcji i domu

Pistolety lakiernicze są niezastąpionymi narzędziami, które usprawniają procesy produkcyjne w różnych gałęziach przemysłu. Służą również dla amatorskich domowych prac wykończeniowych. Mogą być używane do nakładania farby na przedmioty wykonane z różnych materiałów. Wykorzystywane wraz ze sprężarkami, robią to z niezwykłą precyzją.

Budowa i działanie pistoletów lakierniczych

Każdy pistolet lakierniczy charakteryzuje się podobną budową. Przypominający swoim wyglądem pistolet strzelecki w środku wyposażony jest w mechanizm odpowiedzialny za wypuszczanie sprężonego powietrza i farby jednocześnie.

To dzięki temu farba może być rozpylana. W zależności od lepkości i gęstości środka malującego pistolety lakiernicze mają różne szerokości dyszy. W górnej lub dolnej części pistoletów lakierniczych występuje pojemnik na materiał do malowania.

Po wciśnięciu spustu popychana jest iglica, która uwalnia farbę. Powietrze wędruje z dołu narzędzia poprzez specjalny regulowany zawór, który jest połączony przewodem z kompresorem.

Jaki pistolet lakierniczy do drewna?

Nie każdy pistolet lakierniczy nadaje się do malowania drewna. Bardzo ważna jest wielkość dyszy. Do lakierów nakładanych na drewno najlepiej nadają się pistolety lakiernicze z dyszami od 1,2 mm do 1,4 mm. Lakier bardzo dobrze przepływa przez takie otwory. Po wybraniu odpowiednich rozmiarów należy zwrócić uwagę na rodzaj pistoletu.

Często podczas prac remontowych na świeżym powietrzu nie ma gdzie podłączyć sprężarki. Przydają się wtedy pistolety lakiernicze elektryczne na akumulator. To świetne urządzenia, które rozpylają farbę w szybki i łatwy sposób. Przyśpieszają wszelkie prace związane z naprawą drewnianych ogrodzeń czy altan. Nanoszony lakier zawsze jest równo położony i idealnie zabezpiecza w ten sposób drewno.

Rekomendowane artykuły