Politura samochodowa — czym jest oraz jak z niej korzystać?

Politura do samochodu, jest znanym od kilku dobrych lat kosmetykiem do auta, zabezpieczającym lakier. Jest to preparat, przypominający mleczko woskowe, prosty w aplikacji na lakier. 

Politura do auta — do czego służy?

Można wymienić tu kilka podstawowych cech, które wynikają z aplikacji kosmetyku:

  • nadaje głębokiego oraz intensywnego koloru,
  • nabłyszcza i chroni lakier przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi,
  • ożywia lakier, odmładzając go,
  • wypełnia drobne rysy występujące na karoserii,
  • usuwa zmatowienia,

Jedną z kluczowych zalet politury samochodowej jest usuwanie drobnych zarysowań znajdujących się na karoserii. Ten typ zarysowań można łatwo sprawdzić pod odpowiednim kątem patrzenia na dany element w słoneczny dzień, bądź przy dobrym oświetleniu. 

politura do auta

Politura do samochodu — jak działa?

Politura do auta posiada wiele dodatków syntetycznych, które z niebywałym powodzeniem nabłyszczają powierzchnię lakieru, nadając mu intensywność oraz głębie. Politura samochodowa ma jednak jedną, podstawową, a zarazem bardzo ważną cechę.

Mianowicie owy preparat ma wspomóc bardzo szybką poprawę kondycji lakieru. Efekt poprawy kondycji to jedno bardzo istotne działanie. Kolejnym atutem jest także pozbycie się delikatnych niedoskonałości znajdujących się na lakierze. 

W skład tych niedoskonałości mogą wchodzić różnego rodzaju oraz wielkości zmatowienia, jak również mikrorysy (w szczególności te koliste), które najczęściej powstają w trakcie mycia samochodu ostrą szczotką na myjniach samochodowych. 

Rekomendowane artykuły