June 2, 2023

Poradnik - jak prawidłowo dbać o auto
powłoka ceramiczna na lakier samochodowy

Odpowiednie zabezpieczenie lakieru samochodowego ma olbrzymi wpływ na jego trwałość. Najpopularniejszymi sposobami jego ochrony jest stosowanie powłok ceramicznych lub kwarcowych. Wyjaśniamy, czym różnią się te rozwiązania i czy są skuteczne.

Powłoka kwarcowa

Stanowi tańszą opcję od swojej ceramicznej odpowiedniczki. Ponadto, według opinii wielu specjalistów zapewnia znacznie lepsze efekty od tradycyjnego wosku. Powłoki kwarcowe wykazują się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nie wymagają wydawania dużych kwot, a jednocześnie zapewniają solidną ochroną dla lakieru. W większości przypadków ich żywotność wynosi 1 rok. W czasie tego okresu chronią lakier samochodowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i sprawiają, że auto jest mnie podatne na brudzenia. Ponadto, sprawiają, że samochód wygląda znacznie estetyczniej. Powłokę ceramiczną na lakier samochodowy znajdziesz na: https://shiningcar.pl/powloki-kwarcowe-i-ceramiczne

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy to strzał w dziesiątkę dla kierowców, dla których wygląd ich aut ma bardzo duże znaczenie. Jest to opcja zapewniająca bardzo wysoką trwałość. W przypadku produktów z najwyższej półki może to być zapewnienie ochrony na okres od 3 do nawet 5 lat. Powłoka ceramiczna pozwala na nadanie głębi koloru na lakierze samochodowych, poza tym sprawia, że ten nabiera estetycznego połysku. Wykazuje właściwości antystatyczne, które sprawiają, że szansa przylegania brudu i zanieczyszczeń do karoserii staje się znacznie mniejsza. W przypadku, w którym się pojawią mogą, zostać usunięte bez większych problemów, na przykład w ręcznej myjni samochodowej.

kosmetyki samochodowe