Silesia Ring – uznany krajowy tor wyścigowy

Należy mieć świadomość, że tor wyróżnia się na tle innych tego typu obiektów w Polsce przede wszystkim doskonała lokalizacją. Godny uwagi jest bowiem fakt, że został umiejscowiony 30 kilometrów od Opola. Ponadto jest to obecnie najbardziej nowoczesny obiekt w całym kraju. Kierowcy i fani motoryzacji mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kółkiem samochodów sportowych. Czy jazda autem na torze Silesia Ring jest na pewno bezpieczna?

Co dokładnie warto wiedzieć o torze Silesia Ring?

Należy mieć świadomość, że obiekt uważany jest przez zdecydowaną większość kierowców za jeden z najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w całej Europie. Godny uwagi jest bowiem fakt, że Silesia Ring posiada nie tylko i wyłącznie tor kartingowy i wyścigowy, ale również pełną infrastrukturę towarzyszącą. Należy do niej zaliczyć kompleks garaży, budynek administracyjno-konferencyjny, wieżę startową czy tarasy widokowe. 

Oznacza to tym samym, że obiekt jest doskonałą lokalizacją na zorganizowanie firmowej imprezy, wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego. Kierowcy mają także możliwość spełnienia swojego życiowego marzenia polegającego na przejechaniu się sportowym samochodem. 

Dlaczego rekomendowane jest odwiedzenie toru Silesia Ring?

Osoby, które jeszcze zastanawiają się nad przyjazdem na tor wyścigowy powinny bardzo dokładnie przyjrzeć się charakterystyce obiektu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nitka toru głównego mierzy aż 3,5 km. Ponadto składa się na nią aż 15 wymagających zakrętów o różnym poziomie trudności. Należy mieć świadomość, że prosta startowa liczy 560 metrów, co umożliwia nabrać odpowiedniej prędkości bez większych problemów. 

Godny uwagi jest fakt, że najdłuższa prosta na torze liczy aż 730 metrów. W ten sposób można bez większego problemu przetestować możliwości wybranego przez siebie samochodu. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego obiektu należy oczywiście zaliczyć szerokość wynoszącą 15 metrów. W najwęższym odcinku wynosi ona 12 metrów. Oczywiście tor otoczony jest barierami energochłonnymi, a także posiada pułapki żwirowe. Oznacza to tym samym, że jazda autem na torze Silesia Ring jest całkowicie bezpieczna. 

Kierowcy ponadto bardzo cenią sobie precyzyjny pomiar czasu. Zamontowane jest bowiem specjalne urządzenie, które doskonale zdaje egzamin na zdecydowanej większości profesjonalnych torów wyścigowych znajdujących się na świecie. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że nitka toru została wyposażona w odwodnienie liniowe. W ten prosty sposób kierowcy mają możliwość korzystania z obiektu nawet wtedy, gdy pada deszcz. Warto także wiedzieć, że tor pozwala konfigurować trasę na 7 możliwych sposobów. 

Osoby, które nie są pewne swoich umiejętności poruszania się samochodem po torze wyścigowym mogą najpierw wybrać się na specjalne szkolenia prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Wytłumaczą oni bardzo dokładnie, jak dany samochód sportowy będzie zachowywał się na torze w określonej sytuacji. Można również poćwiczyć wyjście z zakrętu przy dużej prędkości.

Rekomendowane artykuły