W jaki sposób dbać o karoserię samochodu z woskiem carnauba

Miłośnicy swoich samochodów starają się dbać o ich piękny wygląd praktycznie każdego dnia. Większe i bardziej zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne można robić jednak od czasu do czasu, bo gdy używa się naprawdę doskonałej jakości kosmetyków samochodowych, auto przez długi czas prezentuje się perfekcyjnie. Właśnie takimi właściwościami odznacza się naturalny wosk carnauba, który służy do woskowania i polerowania samochodu.

Brazylijski wosk naturalny carnauba


O wosku naturalnym carnauba z pewnością słyszał każdy, kto przynajmniej trochę interesuje się dziedziną jaką jest auto detailing. To różnego rodzaju zabiegi upiększające samochód z zewnątrz oraz od środka. Niezastąpionym środkiem do uzyskania głębokiego połysku lakieru, który jednocześnie będzie doskonale chronił tą powłokę samochodu jest właśnie wosk naturalny carnauba. Jest on pozyskiwany ze specjalnej odmiany palmy, która naturalnie rośnie w Brazylii. Już jakiś czas temu odkryto doskonale właściwości wosku carnauba właśnie w przypadku dbania o lakier auta. Dzisiaj ten wosk to prawdziwy hit. 

W jaki sposób używać wosku carnauba


W jaki sposób prawidłowo używać tego naturalnego kosmetyku do samochodu? Należy znaleźć preparat dobrego producenta, który poza naturalnym woskiem zawiera jeszcze inne substancje zmiękczające i pozwalające bardziej precyzyjnie nałożyć go na karoserię. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu samochodu z poprzednich warstw kosmetyków, należy nałożyć wosk i rozprowadzić go cienką warstwą, a następnie polerować przy użyciu mięciutkiej gąbeczki z mikrofibry.

Rekomendowane artykuły