Wymiana ogumienia w samochodzie. Jak sprawdzą się opony arivo?

opony arivo

Sezon zimowy ruszył pełną parą. Dla kierowców to dobry czas, by zastanowić się nad zestawem opon w swoich samochodach. Czy mają odpowiednią jakość? A jeśli nie – to jaki komplet opon zakupić, żeby posłużył kolejne lata i zapewnił bezpieczeństwo na drodze?

Kiedy wymienić opony?

Zanim zdecydujemy się na zakup nowych opon na Miwan, należy sprawdzić, w jakim stanie jest aktualny komplet. Aby tego dokonać, należy sprawdzić, jaki jest stan bieżnika opony. Przyjęło się, że oponę trzeba wymienić wtedy, gdy głębokość bieżnika wynosi:

  • 4 milimetry w oponach zimowych
  • 3 milimetry w oponach letnich

Ważne jest, by tego dopilnować. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo na drodze. Za jazdę ze zużytymi oponami można także dostać mandat drogowy i stracić dowód rejestracyjny. Nie jest to więc gra, która jest warta podjęcia ryzyka. 

Jakie opony są gwarancją bezpieczeństwa i zadowolenia?

Nie ma sensu zwlekać, gdy okaże się, że opony są do wymiany. W takich chwilach należy działać błyskawicznie, ponieważ na ulicy do katastrofy często prowadzą małe rzeczy. Przeglądając różne oferty można natrafić na opony arivo. To producent ogumienia klasy ekonomicznej, które przede wszystkim mają za zadanie zapewnić bezpieczną jazdę, ale także stosunkowo niską cenę. Nie każdego stać bowiem na opony premium, ale też nie zawsze są one w ogóle potrzebne. Jeżeli z samochodu korzysta się w zwyczajnych warunkach i nie zmusza samochód do radzenia sobie w wyjątkowo ekstremalnych warunkach, opony z klasy budżetowej sprawdzą się doskonale. 

Rekomendowane artykuły