Samodzielnie czy przez serwis? Jak prać tapicerkę samochodową?

Samochód to maszyna, która wymaga stałej troski i kontroli stanu technicznego. Co jednak bardzo ważne, nie wystarczy tylko od czasu do czasu wlewać do silnika nowy olej i zmienić wycieraczki. Niezbędne jest także dbanie o odpowiedni stan tapicerki samochodowej. Jak to jednak robi? Czy lepiej samodzielnie ją prać, czy też może korzystać z profesjonalnych zakładów czyszczących?

Charakterystyka samodzielnego czyszczenia tapicerki

Wielu kierowców uważa, że samodzielne czyszczenie tapicerki jest zadaniem bardzo prostym. W końcu co może być trudnego w kupieniu odpowiedniego środka do prania tapicerki i użycia go? Jak się okazuje, jest to trudniejsze, niż można nawet sądzić. Najczęstszym błędem jest oczywiście źle dobrany środek do prania tapicerki. Jest on kupowany nie do takiej tapicerki, jak trzeba, więc ogromnie ryzykuje się jej uszkodzeniem. Często także zawodzą umiejętności, co sprawia, że pomimo czyszczenia, tapicerka nadal jest w niezbyt dobrym stanie.

Charakterystyka firmowego czyszczenia tapicerki

Z powodu wyżej wymienionych wad, coraz częściej kierowcy sięgają po usługi profesjonalnych warsztatów specjalizujących się w czyszczeniu i konserwowaniu tapicerki samochodowej. Rzecz jasna takie usługi są dość drogie, lecz mimo to warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Po pierwsze nie ryzykuje się w ten sposób zniszczeniem tapicerki, a po drugie fachowcy zwyczajnie wykonają całą robotę znacznie lepiej, niż można by to zrobić samodzielnie. A jakby tego było mało, czas, który się dzięki temu oszczędzi, można wykorzystać na znacznie przyjemniejsze rzeczy, niż mycie foteli.

Więcej o środkach to prania tapicerki można znaleźć na GlossFactory.pl.

Rekomendowane artykuły