Wszystko o kupowaniu opon

opony michelin energy saver 205-55r16

Początek wiosny to czas, gdy wielu kierowców ruszy do sklepów z zamiarem kupienia nowych opon na lato. Wielu z nich niestety nie będzie posiadało wiedzy na ten temat na odpowiednim poziomie, co skutkować będzie kupieniem opony nie odpowiedniej i słabej. Jak tego uniknąć?

Odpowiedni rozmiar

Podczas kupowania opon nie ma ważniejszej sprawy niż dobranie ich odpowiedniego rozmiaru. Opony, jak i felgi, na które są one zakładane, posiadają różne wielkości i szerokości, co powoduje, że bardzo ważne jest kupienie do nich odpowiedniego rodzaju opony. Przykładowo bardzo popularny model opony Michelin Energy Saver 205/55r16 będzie pasował na felgę 16 cali o szerokości 205. Kupienie takiej opony na felgi np. 15 cali, spowoduje, że będzie ona bezużyteczna.

Walory użytkowe

Gdy uda się już dobrać odpowiedni rozmiar opony, warto następnie skupić się na aspekcie użytkowym. Chodzi tu o dwie najważniejsze sprawy, czyli o przyczepność i oszczędność użytkowania. Idealnym przykładem dobrego połączenia obu tych cech jest opona Michelin Energy Saver 205/55r16. Dzięki wykorzystaniu w niej nowatorskiej technologii ograniczania oporu toczenia, możliwe jest uzyskanie dzięki niej całkiem sporych oszczędności na spalanym paliwie, co oczywiście przekłada się na oszczędności pieniędzy. Z drugiej jednak strony opony te posiadają bardzo dobry poziom przyczepności. A co bardzo ważne, zarówno w warunkach dobrych i suchych, jak i również podczas deszczu. Jest to zatem opona, którą można z całą pewnością polecić każdemu, kto szuka opony dobrej, sprawdzonej i oszczędnej.

Rekomendowane artykuły