ASO – najlepszy wybór

Czym właściwie jest ASO?

ASO, czyli Autoryzowana Stacja Obsługi Toyoty to specjalne serwisy motoryzacyjne, które zajmują się obsługą określonych marek samochodów – kompleksowo.

Oznacza to, że ASO opiekuje się naszym samochodem praktycznie od nowości. Przeprowadza przeglądy i drobne naprawy, dokonując przy tym skrupulatnych wpisów do księgi serwisowej. W tych miejscach używa się wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Co więcej, wszelkich napraw dokonuje się wedle ścisłych procedur, których mechanicy uczą się na szkoleniach produktowych.

ASO – same zalety

Jeśli chodzi o Toyota Kraków, to trudno znaleźć jakiekolwiek wady w funkcjonowaniu takiego systemu. Co prawda, jest on trochę droższy aniżeli naprawa u zaprzyjaźnionego mechanika, jednak w konsekwencji również bardziej opłacalny. Kilkuletnia Toyota z ASO wystawiania na sprzedaż będzie mogła pozwolić sobie na wyższa cenę, niż ten sam model serwisowany u zaprzyjaźnionego mechanika.

Ta różnica wynika przede wszystkim stąd, że w takiej Toyocie nabywca znajdzie same oryginalne części wymieniane zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto, dostanie doskonale uzupełnioną książkę serwisową. Będzie miał zatem pewność, że auto nie było „bite”, ani nie zaskoczy go nietypowy sposób przeróbki jakiegoś elementu, mający na celu zoptymalizowanie kosztów naprawy auta. Warto zatem postawić na Toyotę z ASO podczas kupna samochodu, by jak najmniej tracić na jej wartości podczas eksploatacji.

Rekomendowane artykuły