dobry samochód używany od dealera

Wielu klientów salonów i komisów samochodowych zadaje sobie często pytanie, czy auto zakupić nowe czy używane. Wbrew pozorom nie jest to proste pytanie. Głównie dlatego, iż na rynku wtórym od dawna jest coraz więcej bardzo atrakcyjnych ofert zakupu aut używanych. Aby pomóc w dokonaniu wyboru warto dokonać pewnej analizy i porównania.

Gwarancja

Pod tym kątem przewagę mają samochody nowe. Kupując auto z salonu producent oferuje klientowi gwarancję. Dzięki temu w przypadku awarii jej naprawa będzie dla kierowcy bezpłatna. Serwis dokona jej na podstawie gwarancji. Warto też dodać, że w przypadku nowego auta przez kilka pierwszych lat jazda może być w ogóle bezawaryjna. Trzeba jednak pamiętać, że gwarancja po jakimś czasie się skończy, a koszty napraw samochodów używanych są dużo niższe niż aut nowych.

Cena

Nie ma co ukrywać, że samochody używane są dużo tańsze niż te kupowane w salonach. Jeśli zatem nie operujemy zbyt dużym budżetem najlepszym rozwiązaniem będzie zakup auta używanego od dealera Volvo. To w jakich cenach są one oferowane na rynku łatwo sprawdzić dzięki portalom ogłoszeniowym.

Bezpieczeństwo

W tym przypadku przewaga przechyla się na korzyść aut nowych. Producenci przykładają do tej kwestii bardzo dużą wagę. Nowe auto spełnia także wszystkie najnowsze przepisy dotyczące norm bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że samochody używane nie są bezpieczne. Wszystko zależy od tego w jakim auto jest stanie technicznym i z jakiego jest rocznika.

Koszty ubezpieczenia a samochody używane w Białymstoku

Mimo, iż auto jest używane, ma swoje lata, to warto wiedzieć, że jego koszty ubezpieczenia mogą być dużo niższe niż auta nowego. Wynika to z kosztów naprawy samochodu do kolizji lub wypadku. Naprawa samochodu nowego będzie po prostu dużo droższa. I przed tym zabezpieczają się firmy ubezpieczeniowe.

Rekomendowane artykuły