Leasing czy kredyt samochodowy – co bardziej się opłaca?

korzystna oferta leasingu

Dostępne są dwie możliwości finansowania zakupu samochodu, można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu lub wybrać leasing – nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/oferta/finansowanie/leasing/. Oba rozwiązania mają pewne plusy i minusy – na co warto się zdecydować?

Leasing samochodowy

Leasing samochodowy to nic innego, jak możliwość użytkowania samochodu za odpowiednią opłatą. To najczęściej wybierana forma pozyskiwania samochodu przez przedsiębiorców. Są dwa rodzaje leasingu – operacyjny oraz finansowy. Decydując się na takie rozwiązanie, można liczyć na szybkie pozyskanie nowego pojazdu, w tym wypadku jest również znacznie mniej formalności, niż w przypadku zaciągania kredytu. Dużą zaletą jest również to, że koszty serwisowania oraz naprawy samochodu można przenieść na leasingodawcę. Oczywiście leasing samochodowy ma również kilka wad. Przede wszystkim nie można wypowiedzieć wcześniej umowy, nie zawsze też mamy możliwość przejęcia samochodu na własność.

Kredyt samochodowy

Drugą możliwością pozyskania samochodu jest zaciągnięcie kredytu. Choć procedura zaciągania kredytu samochodowego wymaga od nas więcej zachodu, to po spłacie zobowiązania pojazd staje się automatycznie naszą własnością. Samochód można zakupić z dowolnego źródła, zaletą jest również to, że raty można dostosować do swoich możliwości finansowych, co więcej w razie kłopotów istnieje możliwość zawieszenia spłaty rat na jakiś czas.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Wybór sposobu finansowania powinien zależeć od potrzeb oraz możliwości finansowych. Każde przedstawione rozwiązanie ma pewne wady i zalety, warto bardzo dobrze rozważyć swoją decyzję i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Rekomendowane artykuły