BMW seria 2 – dlaczego warto go kupić?

Osoby będące zatwardziałymi fanami samochodów BMW, po prostu odwracają na jego widok głowę. Ci trochę bardziej postępowi, poszli po prostu do salonów i nabyli pierwszego spośród minivanów w historii koncernu bawarskiego. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na ważne pytanie, jaki jest dokładnie bmw minivan i czy warto rozważyć jego zakup na wtórnym rynku? 

BMW serii 2 – co go wyróżnia? 

BMW seria 2 to silniki zamontowane poprzecznie, napęd na przednie koła, jak i nadwozie z kompaktowego minivana. Trzy wymienione cechy to nic nadzwyczajnego w świecie motoryzacji. W roku 2014 jednakże wywołały dość dużą burzę w momencie, kiedy okazało się, iż łączy je jeden wspólny mianownik, a mianowicie logo od producenta bawarskie go, znanego jak dotąd z trochę innej filozofii odnośnie projektowania aut.

Jeśli chodzi o względy techniczne, BMW z serii 2 spokrewnione jest z Mini, dzieli z nim również wybrane silniki. Auto to występuje w wersji pięcioosobowej ze znacznie krótszym rozstawem swoich osi albo jako opcja przedłużona, ewentualnie siedmioosobowa. Jak dotąd auto to przeszło pojedynczy facelifting w roku 2018. Bez problemu można kupić bmw serii 2 w leasingu, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. 

BMW serii 2 – nadwozie

Auto to mierzy trochę ponad 4,3 metra długości i posiada oś o rozstawie 2,67 m. W jego środku zostało wygospodarowane miejsce dla pięciu osób, jak i 468 litrów bagażu. Należy pochwalić przestrzeń znajdującą się z tyłu pojazdu – nie tylko nad głową, ale i również na nogi, jest jej całkiem sporo.

W kufrze znajdują się haczyki na torby wraz z zakupami, zaś po złożeniu oparć w tylnej kanapie, dochodzi do powstania płaskiej przestrzeni ładunkowej. Grand Tourner z uwagi na większy o 11 cm rozstaw osi i dłuższe o prawie 20 cm nadwozie, posiada większą ilość miejsca na nogi w drugim z rzędów i oferuje nam 2 fotele opcjonalne w trzecim rzędzie. 

Rekomendowane artykuły