Praktyczne wskazówki przy wybieraniu opon

Wybierając opony zdecydowanie nie warto kierować się jedynie cenami. Często znacznie lepszym rozwiązaniem jest dopłacenie do nieco droższych opon, które będą jednak zapewniały znacznie większy komfort jazdy czy trwałość. 

Wielu kierowców szukając oszczędności decyduje się na używane opony po regeneracji czy z uszkodzonych samochodów. Trzeba jednak brać pod uwagę, że takie produkty będą zdecydowanie gorzej zachowywały się na drodze, niż nowe opony. Bardzo często można tracić na używane opony Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnie, które posiadając doskonałe parametry będą sprawowały się lepiej, niż nowe opony niższej klasy. 

Opony najlepszych marek 

Jeśli często poruszamy się samochodem, a nasz styl jazdy jest agresywny, wówczas zdecydowanie warto postawić na renomowanych producentów opon. Takie firmy testują swoje najnowsze opony w motoryzacyjnych dyscyplinach sportu, co pozwala nam oferować produkty, które w najnowszych wersjach opierają się na wielu innowacjach. Przykładowo opona Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnia jest w stanie zapewnić znacznie lepsze właściwości użytkowe. 

Gdzie kupować opony?

Na zakup opon można decydować się w:

– hipermarketach mających działy motoryzacyjne, 

– sklepach motoryzacyjnych działających stacjonarnie, 

– motoryzacyjnych sklepach internetowych, 

– bezpośrednio w warsztatach.  

Warto decydować się na wybór miejsca zakupu opon, które jest sprawdzone na rynku, co pozwala unikać pozyskania opon z różnymi, często ukrytymi wadami.

Rekomendowane artykuły