Fiskalizacja myjni samoobsługowych od 2023 roku

fiskalizacja myjni samoobsługowych

Trudno byłoby wyobrazić sobie obecny świat bez samoobsługowych myjni bezdotykowych. Wystarczy podjechać, wrzucić kilka złotych do maszyny albo też zapłacić kartą, po czym z lancy pod wysokim ciśnieniem zaczynają wypływać środki myjące lub czysta woda. O ile z perspektywy użytkownika wszystko jest maksymalnie uproszczone, to z perspektywy właściciela pojawiają się większe wymagania. Najistotniejsze jest poprawne rozliczenie się z fiskusem, a przepisy dotyczące poboru opłat na takich myjniach zmieniły się począwszy od 2023 roku.

Osobna kasa dla każdego stanowiska

Zgodnie ze znowelizowanymi ustawami, prawo nakłada teraz obowiązek na właścicieli myjni bezdotykowych w kwestii montażu kasy fiskalnej. Nie byłoby to niczym zaskakującym, gdyby nie zmiana interpretacji tego czym jest myjnia. Otóż od teraz każde osobne stanowisko jest tak traktowane i wobec tego każdego powinno posiadać odrębną kasę. Nie da się więc ukryć, że fiskalizacja myjni samoobsługowych stała się od 2023 roku drażliwym tematem. Jeżeli mamy na przykład cztery stanowiska, to powinniśmy zakupić, opłacić i zalegalizować aż cztery kasy, co jest przecież dużym wydatkiem.

Poprawna fiskalizacja myjni samochodowych

Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji, polegające na instalacji centralnego urządzenia rozliczającego, do którego podpięte będą niezależne terminale w każdym stanowisku. Ten sposób do niedawna stosowały myjnie należące do dużych przedsiębiorstw lub stacji benzynowych, teraz będą musieli wprowadzić go wszyscy. Poprawna fiskalizacja myjni samoobsługowych, którą ma w swojej ofercie firma Eurowash, nie będzie więc wymagała dużych wydatków finansowych, jednak o wprowadzeniu zmiany trzeba pamiętać.

Rekomendowane artykuły