Jak tak naprawdę działa podkład wytrawiający

Podkłady wytrawiające są wykonane ze składnika, który powoduje wytrawianie farby pod nim. Trawienie, lub proces „umierania”, jest kiedy pigment zanika lub zmienia się z jednego koloru na inny. Podkład wytrawiający osiąga to poprzez pokrycie farby cienkim, czarnym pigmentem, jednocześnie chroniąc farbę pod nim. Jeśli chodzi o ochronę, warstwa ochronna podkładu wytrawiającego jest taka sama jak warstwa bazowa farby.

Ważny producent podkładu do wytrawiania samochodów

Oznacza to, że podczas gdy podkład wytrawiający matuje połysk lakieru, nie wpływa na integralność strukturalną lakieru. Podkład wytrawiający https://dlalakierni.pl/podklady-lakiernicze pigment pozwala na mniej światła, aby przeniknąć pod nim, co zmniejsza widoczność farby.

Światło przechodzące przez karoserię samochodu jest mniej prawdopodobne, aby spowodować uszkodzenia lakieru, więc nie musisz się martwić o te zadrapania i wgniecenia jak dużo.

To z kolei pozwala ludziom rzadziej widzieć samochód, a tym samym zapobiega powstawaniu kolejnych uszkodzeń.

Podkłady do wytrawiania samochodów – zalety

  • Ochrona lakieru przed żywiołami – Dzięki ochronie lakieru zapewnianej przez podkłady trawiące, lakier Twojego samochodu jest mniej podatny na uszkodzenia. Nawet jeśli dojdzie do poważnego uderzenia żwirem lub innym gruzem, minie więcej czasu, zanim lakier zacznie odpryskiwać.
  • Widoczność lakieru – Podczas gdy lakier pod spodem jest matowy, staje się również mniej widoczny. Oznacza to, że kiedy patrzysz pod samochód, będziesz miał mniej do zobaczenia w porównaniu z tym, co byś zrobił w przeciwnym razie.
  • Mniejsze uszkodzenia samochodu – Ponieważ zadrapania i wgniecenia, które atakują farbę nie są widoczne, dopóki nie są znacznie gorsze niż byłyby w przeciwnym razie, można zmniejszyć ilość szkód, które są zadawane na swoim samochodzie.

Podkłady do wytrawiania samochodów – wady

  • Wymaga więcej wysiłku, aby wytrawić lakier – Warstwa bazowa lakieru jest grubsza niż warstwa ochronna podkładu wytrawiającego, co oznacza, że musisz zastosować większy nacisk, aby wytrawić lakier.
  • Dłużej trwa wytrawianie lakieru – warstwa bazowa lakieru jest grubsza niż warstwa ochronna podkładu wytrawiającego, co oznacza, że dłużej trwa utrata połysku przez lakier.
  • Widoczność lakieru – Wpływ pigmentu matującego na widoczność lakieru jest w pewnym stopniu zmniejszony w porównaniu z żelami i woskami.
  • Koszt – Choć są świetnym pomysłem, nie są tanie w porównaniu z innymi metodami ochrony lakieru.

Rekomendowane artykuły