Jak wyczyścić uporczywe zabrudzenia felg aluminiowych?

Felgi dezent_td_graphite

Felgi samochodowe wykonane z aluminium prezentują się efektownie, a do tego zapewniają dobre chłodzenie układu hamulcowego podczas upalnej pogody. Są trwałe i nie ulegają rdzewieniu, jednak podczas codziennej eksploatacji gromadzą wiele zabrudzeń. Doczyszczenie felg jest nie tylko czasochłonne – często wymaga zastosowania specjalistycznych środków.

Alufelgi – jak można je czyścić?

Felgi dezent_td_graphite

Usunięcie kurzu czy tłustych osadów pojawiających się na felgach w czasie ruchu drogowego na ogół nie stanowi poważnego problemu. Wystarczy szampon samochodowy, by doczyścić powierzchnię felg i nadać im atrakcyjny wygląd. Najgroźniejszym przeciwnikiem właścicieli alufelg jest pył pochodzący z klocków hamulcowych – jego usunięcie wymaga zastosowania środków specjalistycznych na bazie roztworów kwasowych, wzbogaconych często o odczyny zasadowe. Środki te działają żrąco, dlatego ich stosowanie wymaga zachowania środków ostrożności.

O czym warto pamiętać?

Aluminiowe felgi samochodowe wymagają systematycznego mycia, dzięki czemu osad z hamulców nie wnika w ich strukturę, a czyszczenie okazuje się znacznie łatwiejsze. Zaleca się czyszczenie felg co 2-3 tygodnie – pozwala to na uniknięcie uporczywego, wielokrotnego mycia. Po oczyszczeniu warto zastosować specjalne impregnaty lub woski dedykowane do felg, które na ich powierzchni tworzą warstwę ochronną. Zapewniają ładny połysk felg, a także chronią je przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz zabrudzeniami, do których dochodzi w ruchu drogowym.

Rekomendowane artykuły