Opony Nexen Winguard Sport – koreański przebój

opony nexen winguard sport

Polscy kierowcy nie przepadają za oponami z Dalekiego Wschodu. Dzieje się tak za sprawą tanich chińskich opon, które zalewają europejski rynek. Okazuje się jednak że są wyjątki, a nasi wulkanizatorzy bardzo chętnie wskazują swoim klientom opony firmy, która pochodzi wzrost z Korei. Mowa tu przede wszystkim o modelu Nexen Winguard Sport.

Nexen Winguard Sport – tanio i dobrze

Solidna konkurencja na rynku ogumienia wymusiła na Koreańczykach stworzenie opon, które byłyby jednocześnie niedrogie i dobre. Tak właśnie powstały opony Nexen Winguard Sport. Wszak nikt nie powiedział, że nie można produkować porządnych opon w klasie ekonomicznej.

W praktyce oznacza to, że Koreańczycy stworzyli opony, które wytrzymują konkurencję nie tylko w swojej klasie, ale dobrze dają też sobie radę przy testach porównawczych z oponami klasy premium.

Nexen Winguard Sport – nie tylko cena

O sukcesie opon Nexen Winguard Sport nie zadecydowała jednak jedynie cena, w korelacji z jakością, ale również bardzo dobre parametry. Opony te świetnie radzą sobie w niskich temperaturach. Równie ważne jest to, że model stworzono z myślą o bardzo komfortowej jeździe podczas sezonu zimowego.

Ogromną zaletą tej konstrukcji jest fakt, iż w pewnym momencie, gdy zaczynają się rozpuszczać śniegi, auto nadal nie traci kontaktu z podłożem. Dla wielu opon zimowych mokre podłoże i błoto pośniegowe, to prawdziwy problem. Opony Nexen Winguard Sport radzą sobie z nim bez zarzutu. Właśnie to sprawia, że są polecane przez wielu polskich wulkanizatorów.

Rekomendowane artykuły