Rodzaje torów wyścigowych

W Polsce istnieje wiele torów kartingowych oraz wyścigowych. Niestety nie wszystkie są bezpieczne. Na szczególną uwagę zasługuje tor wschodzący Białystok, którego szerokość wynosi 12 m, a długość 930 m. 

Cennik

Za godzinę jazdy na tym torze musimy zapłacić 50 złotych oraz 25 złotych, jeżeli mamy dodatkowego kierowcę. W przypadku motocykli ceny są niższe i godzina jazdy motocyklem po torze będzie nas kosztować 38 złotych. Warto zauważyć, że tor można wynająć również w całości, jeśli chcemy przeprowadzić trening drużyny lub zawody. W przypadku wynajęcia toru na cały dzień trzeba będzie zapłacić 2000 złotych. Jednak w weekendy cena wzrasta do 4000 złotych, ponieważ są to znacznie bardziej atrakcyjne terminy, które cieszą się większym zainteresowaniem wśród ludzi. 

Stan torów wyścigowych

Niestety niektóre tory wyścigowe są zniszczone i nie umożliwiają bezpiecznej jazdy oraz treningu. Ich odnowa wymaga jednak sporych nakładów pieniężnych i dlatego właściciele prywatni nie mogą sobie na to pozwolić w obecnych czasach. Wybuch epidemii na świecie spowodował, że wiele torów upadło, ponieważ nie było chętnych osób na jazdę samochodem po torze lub jazdę gokartem. Oczywiście sytuacja powoli wraca do normy i coraz częściej możemy obserwować amatorów szybkiej jazdy na torach wyścigowych. Większość toru wschodzącego Białystok jest wykonana z asfaltu oraz betonu (więcej informacji odnośnie tego toru znajdziesz w Go-Racing). Te materiały pozwalają uzyskać wysoką przyczepność, dlatego tor wyścigowy jest bardzo bezpieczny. Trenowanie techniki na torze jest popularne wśród młodych kierowców.

Rekomendowane artykuły