Buty na motor

buty na motor

O tym, jak ważny jest odpowiedni ubiór podczas jazdy na motocyklu – uczymy się już podczas kursu na prawo jazdy oraz podczas samego egzaminu. Sam egzaminator nie dopuści nas do rozpoczęcia jazdy bez kasku, rękawic i butów za kostkę. 

Czy ubiór jest ważny podczas jazdy na motocyklu? 

Zarówno podczas zdawania na prawo jazdy i późniejszej jazdy na co dzień, to bezpieczeństwo gra główne skrzypce. Niestety poruszając się jednośladem po drogach publicznych ubrani w krótkie spodenki, klapki i koszulkę z krótkim rękawem, narażamy się na zagrożenie nie tylko zdrowia ale i naszego życia. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji ryzykujemy nie tylko swoim zdrowiem, ale również innych uczestników ruchu. 

Coraz częściej możemy zauważyć motocyklistów posiadających pełne zestawy, w których skład wchodzą: kask, rękawice, buty, spodnie i kurtki motocyklowe z dodatkowymi zabezpieczeniami. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do takiej odzieży jest oczywiście skóra. 

Buty na motor

Buty na motor to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, który powinien się znaleźć u każdego motocyklisty. Najważniejsze aby były oczywiście za kostkę. Takie obuwie jest w stanie ochronić nasze nogi przed przykrymi w konsekwencje obrażeniami dolnych partii nóg. Gwarantują nam również pewne oparcie o podnóżek oraz precyzję operowania dźwigniami zmiany biegów i hamulca tylnego. Dzięki nim jazda staje się po prostu przyjemniejsza. 

Nie zwlekaj, zakup butów na motor w sklepie moto-tour to dobra, dojrzała decyzja która pomoże Ci poprawić komfort jazdy oraz zadba o Twoje bezpieczeństwo.

Rekomendowane artykuły